עם אילו בעלי מקצוע יש להתייעץ לפני השקעה בקרקע חקלאית?

אינספור משקיעים, הן בעבר והן בהווה, אומרים כי כל השקעה טובה מתחילה ומסתיימת בגורם אחד – בהימצאם של אנשי מקצוע מוסמכים, איכותיים ומהימנים אשר מתמחים בתחום ההשקעות על בוריו. במילים אחרות, כמו שלפני השקעה בתחום התשתיות יש להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו קבלנים, מהנדסים, מנהלי עבודה ועוד, כך גם יש להתייעץ עם אנשי מקצוע ייעודיים לפני השקעה בקרקע חקלאית, בין אם בארץ ובין אם בעולם. מעבר לכך, מכיוון שאפיק ההשקעה בקרקעות חקלאיות נחשב לוירטואלי ועדיין בגדר הימור מסוים, חובה במלוא מובן המילה לשכור את שירותיהם הנאמנים של עורך דין אשר מתמחה בחוזי נדל"ן, חברת נדל"ן אשר מתמחה בתחום הקרקעות החקלאיות וגם עם בעל המקצוע אשר ידוע בשם שמאי מקרקעין!דוד רפאל

מאת: דוד רפאל

מדוע יש להתייעץ עם עורך דין נדל"ני לפני השקעה בקרקע חקלאית?

במקביל לעובדה כי עורך דין מטפל היום בכל תהליך של השקעה, קנייה, מכירה ועוד ולו של 'אובייקטים' יומיומיים כמו מכונית, חנות ועוד, כך גם עורך דין אשר מתמחה בנדל"ן ובתחום של קרקעות חקלאיות חייב להיות 'שחקן' מרכזי וחלק בלתי נפרד מכל תהליך של רכישה והשקעה בקרקע חקלאית. עובדה זו נגזרת קודם כל מעצם מהותו של בעל המקצוע אשר ידוע בשם עורך דין, בעל מקצוע אשר מוסמך ומורשה לעסוק בתחום עריכת הדין ואשר מתמחה בתחומי משפט שונים, ביניהם נדל"ן. בפועל, מעורבותו של עורך דין חייבת להיות 'סופר' דומיננטית בעת השקעה בקרקע חקלאית שכן קיימים חוזי נדל"ן רבים שצריך לקרוא, לשנות ולתקן, לחתום על מסמכים, לנהל מגעים מול רשויות איזוריות, לייעץ ללקוחות שלו ועוד.

מדוע יש להתייעץ עם חברת נדל"ן לפני השקעה בקרקע חקלאית?

ובכן, כמו חובת מעורבותו של עורך דין בעת רכישה והשקעה בקרקע חקלאית, כך גם מעורבותה של חברת נדל"ן פעילה, מקצועית ומהימנה הינה בגדר חובה בעת רכישה והשקעה מן הסוג הזה. כל זאת כתוצאה מן העובדה כי חברת נדל"ן הינה הגורם והסמכות מספר 1 מבחינת כל מה שנוגע להכרת התחום על בוריו, הנעת הליכים והשקעות, יצירת קשר מול גורמים רלוונטיים ועוד. בנוסף, חברת נדל"ן אשר מתמחה בתחום של קרקעות חקלאיות יודעת רבות על מה שקורה מאחורי הקלעים ואילו קרקעות חקלאיות נחשבות להשקעה טובה ואפקטיבית ומדוע.

מדוע יש להתייעץ עם שמאי מקרקעין לפני השקעה בקרקע חקלאית?

ראשית, כאשר אומרים שמאי מקרקעין הכוונה הינה לבעל מקצוע ייעודי אשר מתמחה בהערכת שווי של קרקעות, הן מבחינת שווי המכירה שלהן והן מבחינת השווי שלהן מבחינת השקעה. במילים אחרות, שמאי המקרקעין מעניק הערכות מקצועיות בנוגע לשווי קרקע כזו או אחרת, הן בהווה והן בעתיד. לפיכך, מעורבותו של שמאי מקרקעין חייבת גם היא להיות חלק בלתי נפרד ממסגרת של כל תהליך השקעה בקרקע חקלאית. לסיכום, שילוב ומעורבות מקצועית של שלושת הגורמים המקצועיים, המוסמכים והאמורים לעיל יכולים להניב השקעה איכותית ומוצלחת ביותר בדמותה של קרקע חקלאית 'מופשרת' ומבוקשת!

דוד רפאל הוא יזם נדל"ן בעלים של רפאל א.ג יזמות בע"מ

 
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על עם אילו בעלי מקצוע יש להתייעץ לפני השקעה בקרקע חקלאית?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *